Uudised

Konkursil leitud ideed aitavad tõhusamalt HI-viirusega nakatunuid leida ning HIV ravi korraldada

  • Autor:Terviseinfo.ee
  • 21 Juuni 2017

Aasta eest käivitatud 100 000 euro suuruse auhinnafondiga HIVdigital konkursi tulemusena on sündinud kaks uuenduslikku HIV valdkonna digilahendust. Otsusetugi Diagnostic Match on tööriist perearstidele, mis aitab sekunditega üles leida HIV-testimist vajavaid inimesi. Mobiilirakendus hINF muudab suhtluse HIV-positiivse patsiendi ja tema raviarsti vahel mugavamaks ning ajasäästlikumaks, asendades pea pooled visiidid digivisiitidega.

 

Baltimaade tervisestatistika kogumik: Eesti kulutab tervishoiule inimese kohta enim

  • Autor:Tervise Arengu Instituut
  • 20 Juuni 2017

Tervishoiukulud inimese kohta on Balti riikidest suurimad Eestis, ületades 2015. aastal 1000 euro piiri. Ka meie inimeste oodatav eluiga on pikem kui lätlastel-leedukatel, selgub Tervise Arengu Instituudi (TAI) täna avaldatud kogumikust „Tervis Baltimaades 2015“  („Health in the Baltic Countries 2015“).

 

Selgusid konkursi tulemused „Imeliste aastate“ koolituste läbiviimiseks kohalikes omavalitsustes

  • Autor:Tervise Arengu Instituut
  • 09 Juuni 2017

26. aprillil k. a kuulutati välja uus üle-eestiline konkurss vanemlusprogrammi „Imelised aastad“ koolituste läbiviimiseks kohalikes omavalitsustes 2017. a teisel poolaastal. Konkursile laekus 22 sooviavaldust 25-lt omavalitsuselt (sh kolm kahe valla peale esitatud ühisavaldust) kokku 25 koolituse läbiviimiseks. Piirkondade lõikes tuli kõige enam sooviavaldusi Lõuna- ja Põhja-Eestist (vastavalt 12 ja 5). Enamik sooviavaldusi esitati eestikeelsete koolituste läbiviimiseks, kaks avaldust venekeelsetele koolitusgruppidele ja üks eesti-vene segagrupile. Kõik esitatud sooviavaldused vastasid konkursi tingimustele ning järgnevalt toimub konkurss grupijuhtide leidmiseks soovitud piirkondadesse.

 

Turvaseksi kampaania tuletab noortele meelde: kasuta kondoomi!

  • Autor:Tervise Arengu Instituut
  • 20 Juuni 2017

Alganud turvaseksi teemaline kampaania on suunatud eeskätt noortele ja tuletab meelde, et kondoom on ainus vahend, mis kaitseb seksuaalsel teel levivate haiguste, sealhulgas HIVi eest.

 

Uuring: Alkoholitarbimine väheneb neljandat aastat järjest

  • Autor:Sotsiaalministeerium
  • 07 Juuni 2017

Eesti inimesed tarbisid 2016. aastal täiskasvanud elaniku kohta keskmiselt 9,9 liitrit absoluutalkoholi, mida on 6 protsenti vähem kui 2015. aastal. Alkoholitarbimine väheneb neljandat aastat järjest, selgub Sotsiaalministeeriumi tellimusel valminud Eesti Konjunktuuriinstituudi uuringust „Eesti alkoholiturg, alkoholi tarbimine ja alkoholipoliitika 2016. aastal“.