Uudised / Eesti Seksuaaltervise Liit alustas koostööd uue ja kvaliteetse kondoomibrändiga

„Viimased noorteuuringud näitavad küll kondoomikasutuse osas tõusutrende, kuid, et jõuda seksuaalsel teel levivatesse haigustesse nakatumise osas Põhjamaadega sama madalale tasemele, on seksuaaltervisealase ennetustöö jätkumine olulise tähtsusega," rääkis Tartu Seksuaaltervise Kliiniku noormeestenõustaja Paul Korrovits.

Tervise Arengu Instituudi värskest uuringust selgub, et elu esimese seksuaalvahekorra ajal kasutas kondoomi 63% 19–24-aastastest noortest. Viimase vahekorra ajal juhupartneriga kasutas kondoomi 66% 19–24-aastastest noortest. "Rääkides kondoomi kasutusest, on see ennekõike viis kuidas seksuaalsel teel levivaid haigusi vältida, samas annab kondoomi kasutamine ka just meestele lisaks võimaluse valida, kellega ta soovib oma lapsed saada, kellega mitte," lisas Korrovits.

ONE kondoomide kvaliteet on kinnitatud USA Toidu- ja Ravimiameti (FDA), Inglismaal asuva SGS (üks juhtivaid testimise ja sertifitseerimisega tegelevaid asutusi maailmas) ning Eesti Terviseameti poolt. Just seetõttu on Eesti Seksuaaltervise Liit koos oma noorte nõustamiskeskuste (19) võrgustikuga alustanud koostööd ONE kondoomidega, seda ka erinevate kondoomikasutust puudutavate sõnumite propageerimisel. Kondoomidega saavad noorte nõustamiskeskuste külastajad tutvuda nii seksuaalhariduslikes loengutes kui ka individuaalsel pöördumisel. ONE kondoomid on tänaseks saadaval mitmetes kaubanduskettides.

"On hea, et lisaks kvaliteedile ning kasutajasõbralikkusele on ONE kondoomide puhul panustatud ka isikupärasesse ja turvalisse pakendidisaini. Teistest kondoomidest eristab neid kondoome ka asjaolu, et kolme kondoomi mahutavad karbid on tugevast metallist, et kasutajad saaksid alati kindlad olla, et karbist välja võetud kondoom on terve. Terve ja õigesti hoitud, paigaldatud ning kasutatud kondoom on alati turvalisuse eelduseks," märkis Korrovits.

Eesti Seksuaaltervise Liit (ESTL) alustas tööd 1994. aastal Eesti Pereplaneerimise Liidu nime all, 2005. aastast alates on organisatsiooni nimeks Eesti Seksuaaltervise Liit. Alates 1995. aastast on ESTL Rahvusvahelise Pereplaneerimise Föderatsiooni (IPPF) liige. Eesti Seksuaaltervise Liidu missioon on kõikide inimeste seksuaal- ja reproduktiivtervise edendamine ning seksuaalsete ja reproduktiivsete õiguste kaitsmine Eestis, seksuaaltervise kohta informatsiooni ja heatasemeliste teenuste kättesaadavuse tagamine.

 

Lisainfo:

  • Triin Raudsepp
  • Eesti Seksuaaltervise Liit
  • E-mail: triin@estl.ee
  • GSM: 5062690
  • www.amor.ee