Tervise edendamine / Lasteaias

Diabeeti põdeva lapse hakkamasaamisel on oluline roll teda ümbritsevate täiskasvanute teadlikkusel ja suutlikkusel last aidata ning toetada. Lasteaia- ja kooliealine laps, kes viibib olulise osa päevast lasteasutuses, vajab sealse personali tuge diabeedi haldusel. Diabeedi hea konrtoll tagatakse veresuhkru mõõtmise, teadliku toitumise ja paindliku insuliini annustamisega, eesmärgiga hoida veresuhkru tase võimalikult suure osa ajast normi piires.

Haridus- ja omavalitsustöötajatele ning lapsevanematele mõeldud animatsioon „Diabeediga laps lasteaias ja koolis“ (2021)

Diabeedialane nõustamisteenus lasteaias ja koolis (2015)

Infovoldik lapsevanematele ja haridusasutuste töötajatele.

Mis on diabeet? (2014)

Juhendi „Diabeet lastel ja noortel“ põhjal koostatud infobrošüür.

Lühiülevaade diabeedist ja esmaabist (2014)

Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu koostatud lühiülevaade diabeedist ja esmaabist kõigile haridusasutuste töötajatele (1. taseme juhend).

I tüüpi diabeet. Juhendmaterjal haridusasutuse töötajatele (2014)

Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu koostatud infobrošüür diabeediga lapse tugiisikule ja teistele last toetavatele spetsialistidele (2. taseme juhend).

Vene keeles

Praktiline juhis last igapäevatoimingutes abistavale haridusasutuse töötajale (2014)

Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu koostatud infovoldik glükomeetri, süstesulepea ja insuliinipumba kasutamise juhistega (3. taseme juhend).

Vene keeles

Diabeet lastel ja noortel (2014)

Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu eestvedamisel koostatud juhendi eesmärk on anda informatsiooni ja nõuandeid 1. tüüpi diabeeti põdevatele lastele ja noortele ning neid ümbritsevatele inimestele.

Vene keeles