Valdkonnad / Vaimne tervis
Lisalugemist
- 01. Aprill 2022
Eesti keeles:
- WHO koostatud psühholoogilise esmaabi juhend tutvustab kolme psühholoogilise esmaabi põhiprintsiipi: vaata, kuula ja ühenda. See õpetab, kuidas läheneda kriisi sattunud inimestele, kuulata ja mõista nende vajadusi ning ühendada neid praktilise toetuse ja teabega, arvestades samal ajal nakkusohutuse, nt COVIDi nõuetega.
- Vaimse tervise roheline raamat
- Enesetunne.ee veebilehel on võimalus hinnata oma vaimse tervise seisundit enesetunde testi abil, saada juhiseid eneseabiks ning leida infot erinevate psühholoogiliste ravivõimaluste kohta. Soovitustes toetub enesetunne.ee praegu teadaolevale parimale tõenduspõhisele teadmisele ning kuvab eneseabiks sobivaid ressursse, mis nende teadmistega ühtivad. Veebilehe eesmärk on olla inimesele esimene samm vaimse tervise abi leidmisel kas endale või oma lähedasele.
- Peaasi.ee – vaimse tervise infoportaal ja e-nõustamine.
Rahvusvahelised infoallikad:
- Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) koduleht www.who.int, rahvusvaheline informatsioon vaimse tervise valdkonnas
- WHO Euroopa regiooni infoportaali vaimse tervise osa
Vaata ka:
- Maailma Terviseorganisatsiooni 2012. a valminud depressiooniteemaline video „I had a black dog, his name was depression” („Mul oli must koer nimega Depressioon”, eestikeelsete subtiitritega), milles jagatakse praktilisi nõuandeid, kuidas depressiooni ära tunda ja sellest üle saada. 2014. a valminud jätkuvideo „Living with a black dog” („Elu musta koeraga”) on suunatud depressiooni all kannatavatele inimestele, nende partneritele ja hooldajatele, andes nõu, mida teha ja mida mitte teha ning kuhu pöörduda abi saamiseks.
- 2014. a Euroopa depressioonipäeva puhul valminud EAAD (European Alliance Against Depression) videoklipp „Depression can be treated” („Depressioon on ravitav”)
-
-
Saada kiri: terviseinfo@tai.ee